Kitz Alps - Schneewinkel St. Johann

Kitzbühel, lyžařské středisko nacházející se východně od Innsbrucku, je opravdu velmi oblíbeným střediskem zimních sportů. Každoročně sem míří tisíce dychtivých lyžařů a samotné středisko patří mezi ta nejšpičkovější v Evropě. Svou zimní dovolenou tady tráví i evropská smetánka a slavné osobnosti nejen z Evropy. Největší chloubou Kitzbühlu je světoznámá sjezdová trať Hahnenkamm, která se každoročně stává dějištěm světového poháru, jež se tradičně koná v lednu (pouze sjezd mužů) a mnoha dalších významných akcí, jež tento areál proslavily. Je to například světový pohár v koňském pólu, který láká zejména obyvatele Velké Británie. Další velkou atrakcí je lyžařské safari, to nabízí návštěvníkům na 35kilometrů tratí a prochází celým lyžařským střediskem.

Hotely Egypt vybírejte na cestolino.cz.

V areálu je k dispozici na 140kilometrů sjezdových tratí, nejdelší z nich dosahují délky až sedmi kilometrů. Jsou celoročně perfektně upravovány a v případě nepřízně počasí také uměle zasněžovány. Turisty velmi oblíbené je i noční lyžování a také sáňkařská dráha. Středisko je celkově koncipováno spíše pro pokročilejší lyžaře, obtížných tratí je zde velké množství a některé dokonce velmi obtížné, na které si troufnou jen experti, těmi jsou například Pengelstein a Steinbergkogel. Pochopitelně se v areálu nachází i jednodušší tratě, avšak není jich mnoho.

Milovníkům běžek nabízí Kitzbühl více než 120kilometrů pravidelně upravovaných tratí, malá část, nacházející se v blízkosti Kitzbühl Schwartseeloipe, bývá v noci osvětlena, jedná sice jen o čtyři kilometry trati, avšak zážitek je nezapomenutelný. Pro snowboardisty jsou zde vybudovány dva sbowparky, nabízející snad všechny možné atrakce, včetně U rampy. Po celodenním lyžování jistě oceníte i po lyžařské aktivity, kterých je ve středisku opravdu hodně. Je to například Aqua aréna s tobogánem a krytým bazénem nebo tenisová a curlingová hala. Dále je zde mnoho restaurací, barů a hospůdek, které Vám dokonale přiblíží horskou atmosféru.

Lyžařské střediska

Copyright © 2010 online-zajezdy-rakousko.cz, všechna práva vyhrazena.