Kitz Alps - Schneewinkel Fieberbrunn

Úchvatné lyžařské středisko, které na první pohled připomíná vějíř, se nachází na severním svahu Kitzbüheler Hornu a dále se táhne téměř po celé šířce hory, tato poloha areálu nabízí velkou výhodu převážně v tom, že si návštěvníci mohou vybrat sjezdovku dle momentální nálady – mohou lyžovat celý den na sluníčku a nebo ve stínu, kde bývá sníh pevnější. Dohromady je zde na 38kilometrů sjezdových tratí, celkově je areál koncipován spíše pro středně pokročilé lyžaře, nachází se zde jen 4kilometry obtížných (černých) tratí. Převažují červené a nejjednodušší modré, těch je zde dohromady na 34km. Ve velké oblibě je i noční lyžování a pro rodiny s dětmi je velkou výhodou ski pas pro děti do šesti let zdarma.

TIP: Hodnocení a recenze hotelů vám pomohou vybrat zájezd.

Do střediska se nejlépe dostane buď z Oberndorfu nebo ze Sant Johannu. Odtud přijedete přímo k vleků a lanovkám, jež vezou lyžaře přímo na vrchol hory a to do výšky 1700metrů nad mořem. Nadšenci jistě ocení projížďku po sjezdovce Bauernpenzig, která jim přiblíží atmosféru světového poháru, tato 5,5kilometrů dlouhá trať je nejdelší a zároveň nejobtížnější na celém Kiztbühler Hornu. Na úpatí hory si přijdou na své začátečníci a děti, nacházejí se zde pozvolné sjezdovky a k dispozici jsou i lyžařské školy. Velmi často do tohoto střediska míří i běžkaři, pro ně je zde připraveno a perfektně udržováno na 200kilometrů běžeckých tratí, jež patří mezi nejlepší v celém Rakousku a dokonce se pyšní oceněním Pečeť kvality tyrolských Alp. Každoročně se zde pořádá tradiční soutěž, která je otevřena pro všechny nadšence a milovníky běžek.

V blízkosti Kitzbühler Hornu se nachází více středisek, avšak spíše se jedná o malé vesničky s jedním či dvěma penziony. Jedním z větších a hojně navštěvovaných středisek je i Schneewinkel Fieberbrunn, nacházející se na severní straně hory.

Lyžařské střediska

Copyright © 2010 online-zajezdy-rakousko.cz, všechna práva vyhrazena.