Rakousko – Hochficht

Toto malebné městečko leží v těsné blízkosti českých hranic v Dolním Rakousku, přesněji v rakouské části Šumavy. Nachází se v nadmořské výšce celých třinácti set metrů nad mořem, z nichž je úchvatný výhled do okolí, uvidíte odsud i například nádrž Lipno a také českou část Šumavy. Nejvyšším vrcholem je hora Hochficht, po níž bylo pojmenováno celé středisko. Na jejím jižním a jihozápadním svahu se nachází na třináct skvěle udržovaných sjezdovek, které jsou mezi sebou propojeny čtyř sedačkovými lanovkami a vleky, nejoblíbenějšími sjezdovkami ve středisku jsou velmi obtížná Zwieselbergabfahr a o něco méně náročná, dva kilometry dlouhá trať Standardabfahr. Pro snowboardisty je pochopitelně postaven snowpark a k němu přiléhající boardercrossová trať. Pro děti je zde Funpark, kde si pod dohledem zkušených učitelů hrají a pomalu se učí lyžovat

TIP: Recenze hotelů hledejte zde -> http://www.cestolino.cz/recenze/hotely/

I zde se projevuje rakouská preciznost – obsluha lyžařského areálu udržuje dostatek sněhu pomocí sněžných v průběhu celé lyžařské sezony. I při nepřízni počasí si zde užijete skvělou dovolenou, výborné sněhové podmínky jsou zde udržovány jak nejdéle to jde. Na své si zde přijdou jak začátečníci, tak i pokročilí. Výborné sportovní vyžití je zde připraveno i pro běžkaře, na něž čekají velmi profesionálně upravené běžecké tratě a není třeba se bát, že byste v případě dovolené na běžkách neměli kam zamířit, tratí je zde na sedmdesát kilometrů. Tento běžecký areál je v blízkosti českých hranic a některé tratě jsou dokonce s českými propojeny. Oblast je pojmenována Schoneben, z České republiky bychom se sem nejlépe dostali pokud pojedeme přes hraniční přechod Zvonková.

TIP: Hotel Titanic Palace Egypt vás okouzlí.

Do Hochfichtu je cesta velmi pohodová, neplatí se sem žádné mýtné a málokdy narazíte na kolonu, díky kvalitní infrastruktuře se zde téměř žádné netvoří. Jelikož je středisko blízko českých hranic, odpovídají tomu i ceny za služby i ubytování, jež jsou přizpůsobeny i českým turistům, příznivé ceny však nemají vliv na kvalitu služeb, ty se stále drží na velmi vysoké úrovni.

Lyžařské střediska

Copyright © 2010 online-zajezdy-rakousko.cz, všechna práva vyhrazena.